Emaye tabaklar ve Emaye kahvaltık setleri

Gıda güvenliği ile yiyecek içecek sektörü arasındaki yakın ilişki, günlük hayatımızın her alanında ve anında geçerli olan bir olgudur. Bu hem işletmeler hem de haneler için bir zorunluluktur. Haneler bütçeleri ve imkanları ölçüsünde bunlara dikkat etmeye çalışsalar da bazı eksiklikler sonucunda sağlıklı gıda ve mutfak gereçlerini yarım bırakabiliyorlar.

İşletmeler her dönemde olduğu gibi günümüzde de sundukları gıdalar ve sunuluş biçimleriyle fark yaratma çabasındadır. Bu işin doğasında olan bir şey ama son yıllarda daha eğitimli ve genç şeflerimiz yemeklerini görsel ve sağlıklı unsurlarla pişirip sunmaya çalışıyor. Bu aşamada emaye tabak modelleri ile sunumlarını çok daha renkli ve canlı hale getiriyorlar. Elbette bu sadece emaye plakalarla sınırlı değil. Birçok işletmede, sunduğumuz yiyecekler bir süreçten geçmekte olup, her aşamasında emaye mutfak ürünlerini gördüğümüz butik işletmelerin sayısı da hızla artmaktadır. Bunları, yemeklerin hazırlanmasında kullanılan emaye kaseler ve çeşitli büyüklükteki emaye tabakların yanı sıra, güveç yemeklerinin hazırlandığı emaye kaplar, bazı sosların yapımına yönelik emaye tava ve tava modelleri ile emaye kaseler takip etmektedir. En güzeli ve özeli elbette emaye fırın tepsisi modelleridir. Emaye fırın yemekleri gerçekten çok lezzetli.

Fırında pişirdiğiniz yemeği aynı kapta masaya servis etmeniz, canlı renkleri ve muhteşem görselleriyle gerçekten fark yaratıyor. Yapılan yemeklerin türüne göre servis edildikleri farklı ebatlardaki emaye tabak modelleri farklılık göstermektedir. Ebadı 12 cm’den 32 cm’ye kadar olan emaye tabaklar, kahvaltı sunumlarından, tencere görevi gören modellere kadar sizlere hizmet verebilir. Küçük ebatlı bu emaye tabaklar kahvaltı, meze ve atıştırmalık servisi için kullanılabileceği gibi, daha sonra tatlı, pasta ve pasta servisi için de 16 cm emaye tabak modelleri kullanılabilmektedir.

Emaye tabaklar, işyerleri ve evlerin yanı sıra kamp ve karavan yaşamının da en vazgeçilmez unsurları arasında yer alıyor. 21 cm ve 25 cm uzunluğundaki emaye servis tabakları, az sulu yiyeceklerin ve et, balık gibi ızgara yemeklerin en çok servis edildiği ideal boy tabaklar arasında yer alıyor. 22 ve 28 cm ebatlarındaki hafif kenarlı emaye pizza tabağı modelleri ile pizzalarınızı hem fırında pişirebilir hem de aynı emaye pizza tabaklarıyla servis edebilirsiniz. Ayrıca emaye meze tabakları da farklı boyutlarıyla tüm et ve balık restoranlarının ilk tercihleri ​​arasında yer alıyor. Pürüzsüz, çizilmez ve son derece kolay temizlenebilen yapılarıyla emaye tabak modelleri ve meze tabakları son yılların en popüler servis ve sunum tabakları arasında yer alıyor. Peki hayatımızın bir parçası olan emaye tabaklar sağlıklı mı?

Emaye kaplamaya uygun çelik saclar üzerine emaye kaplanıp daha sonra yaklaşık 800-850 °C sıcaklıkta pişirilen bu muhteşem emaye servis ve sunum tabakları son derece dayanıklı ve sağlıklıdır. Emaye kaplı plakalar pürüzsüz ve son derece sert bir yapıya sahiptir. Ve daha sonra pişirilen bu emaye plakalar, bulaşık makinesinde yıkandıktan sonra bile çözülmüyor ve kırılmıyor.

Bu da emaye plaka modellerini hem son derece güvenli hem de sağlıklı kılmaktadır. Bakım ve dikkatli kullanım, emaye plakalarımızın uzun yıllar kullanılması anlamına gelir. Emaye tabak modelleri, benzer bazı tabak modellerinden farklı olarak ısıyla birleşme sonucu hiçbir zaman yapısını bozmadan size ve gelecek nesillere hizmet eder. Hafif ve dayanıklı yapısıyla emaye plakalar fark yaratmaya çalışan işletmelerin ilk tercihleri ​​arasında yer alıyor.

Emaye Plaka Kırılır mı?
Emaye yani emaye camsı bir malzemedir ancak emaye çelik sac üzerine ince bir koruyucu tabaka olarak uygulanarak sıra dışı bir malzeme ortaya çıkar. Emaye kırılmaz ancak üzerindeki koruyucu tabaka çatlayabilir. Bu ancak sert bir yüzeye köşeye çarpmak sonucu gerçekleşebilir. Bu durumun ardından aşağıda siyahımsı bir görüntü karşımıza çıkıyor. Bu başlangıç. Sağlık açısından tehlike oluşturmasa da görsel rahatsızlıklara neden olabilir. Hasarlı bölgeye az miktarda yağ püskürtüp sert bir bez veya kağıt havluyla silerek alttaki çelik tabakaya ulaşıp kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu uygulamadan sonra her yıkamadan sonra bölgeyi iyice kurulayıp o şekilde rafa koymanız gerekmektedir.

Emaye Nedir?
Emaye, doğal malzemelerin birleşiminden oluşan, geniş kullanım alanına sahip, oldukça sağlıklı bir kaplama malzemesidir. Emaye gıda sağlığı, güvenliği ve hijyenin gerekli olduğu tüm alanların vazgeçilmez malzemesidir. Bu yüzden emayeyi ve önemini bilen hemen hemen herkesin ilk tercihleri ​​arasındadır. Emaye Tabak Seti Günlük kullanımınızın yanı sıra, bu canlı renklere sahip şık ve sağlıklı emaye tabakları ve diğer emaye ürünlerini özel davet ve organizasyonlarınızda kullanabilir, kendinize özel emaye tabak takımınızı oluşturabilirsiniz.

Emaye renklerinin birçok seçeneği vardır. Göz alıcı ve sağlıklı olan bu emaye tabakları kullanarak kendiniz ve sevdikleriniz için pek çok farklı kombinasyonda emaye tabak seti oluşturabilirsiniz. Oldukça şık ve sağlıklı olan bu emaye tabak seti modelleri, renk seçenekleriyle de oldukça güzel bir hediye seçeneği olabilir. Emaye tabak seti modelleri ihtiyacınıza göre 12 cm’den 32 cm’ye kadar birçok seçeneğe sahiptir.

Emaye Plaka Bakımı ve Temizliği Nasıl Olmalı?
Öncelikle emaye plakalar muadillerine göre daha hafif fakat çok daha güçlü bir yapıya sahiptir. Kalıpları sayesinde üst üste istiflenebilir ve temizlenmesi kolaydır. Oldukça kullanışlı, yer kaplamayan emaye tabak modelleri elde yıkamanın yanı sıra bulaşık makinesinde de kolaylıkla temizlenebilmektedir. Emaye plakalar el yapımı olduğundan oldukça sağlam ve sağlıklı yapısını koruyan doğal ürünlerdir. Emaye ürünleri doğası gereği bazı konularda özen gerektirir. Emaye plakalar pişirme aşamasında kancalara takılarak pişirildiği için alt kısmında kanca izleri bulunmaktadır.

Bazı durumlarda bu kanca izleri tamamen emaye ile kaplanmadığı için yıkama sonrası ıslak bırakılırsa bu kısımlarda paslanma meydana gelebilir. Bu emayenin doğal bir durumudur ancak anlık kuruma ile bu durumu aşma şansınız vardır. Emayeler yıkandıktan sonra benzer parçaları doğrudan kurutursanız herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Emaye tabak modelleri bulaşık makinesinde ve elde temizlenebilir. Eğer üzerlerinde yemek artıkları kurumuşsa hafif ılık suda bekletmeniz ve ardından süngerin yumuşak kısmıyla hafifçe ovmanız yeterli olacaktır. Ürettiğimiz emaye plakalar asitli limon ve benzeri ürünlerle temas ettiğinde hiçbir şekilde reaksiyona girmeyecek ve yapısında herhangi bir bozulma olmayacaktır. Bilginize bu bazı döküm ürünlerde meydana gelen bir durumdur. Emaye ürünler sağlıklı ve gerekli bir mutfak ve servis sunum unsurudur.

Emaye plaka bu ürün gamının en aktif ürünlerinden biridir. Emaye tabak modelleri, farklı şekil ve boyutlarıyla kafelerin, büfelerin, kahvaltı işletmelerinin, et ve balık restoranlarının, pizzacıların yanı sıra bazı butik yağcılar ve şaraphanelerin en popüler servis ve sunum unsurları arasında yer alıyor. Emaye tabaklar doğal yapısından dolayı ev ve kamp amaçlı tercih edilen bir üründür.

Emaye Tabak 12 cm Kırmızı ile benzer renklerde farklı ölçülerde emaye tabak, emaye kupa ve diğer emaye ürünler ile bir set oluşturabilir canlı ve harika bir emaye tabak seti sahibi olabilirsiniz.

Daha küçük ebatlarda olan bu emaye kahvaltılık tabak modelleri ile sabah kahvaltılarını eşsiz kılabilirsiniz.

Ev ve işyeri kullanımına uygun yapıda ve tasarımda olan bu emaye kahvaltılık tabak modelleri, kullanım alanı dar olan kamp ve piknik aktiviteleri için de idealdir.

Yerli üretim emaye kahvaltılık tabak modellerimizi, görsel açıdan sunumların daha canlı renklerde olması ve daha sağlıklı sofralar kurma adına tercih edebilirsiniz.

www.emayeci.com ile sağlıklı kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir